Dans i Stockholm med omnejd

Allmän dans i Stockholm med omnejd.
Ändringar och fel kan förekomma, kontrollera på arrangörens hemsida före avfärd!
Preliminära danser markerade med grå och kursiv text

Webbplats: dansglad.se  Utgivare: Örjan Wikström   Kontakt Skriv ut

Urval Priser Anslagstavlan Dansgladsbloggen Kalender för mobiler Stämmor & festivaler

DatumPlatsDans
ggammaldans
jjazz/swing
kklezmer
llatin
mbugg/foxtrot
ppolskor
qsquare dance
ssalsa
ttango
bblandat
ö övrigt
e- europeisk
-ej dans
?okänt
ArrangörOrkester etc.
Vecka 4321/10 - 27/10 2019
Må 21/10 10:00 Huddinge ABF4m 1gABF HuddingeWahlén & Segeblad>>
Må 21/10 19:00 Lignagatan 8tTango NorteMåndagspraktika>>
Må 21/10 20:00 Chicago Hornsg 75mChicagoOnly on a Monday
Ti 22/10 13:00 Brommasalen Alvik4m 1gSöderträffenPatrick Eklöfs
Ti 22/10 19:00 Hallunda Folkets HusmHallunda FHHolidays
On 23/10 13:00 Lignagatan 8m (g)Trivselklubben KvarnenBex
On 23/10 18:00 Brommasalen AlviktTango NorteOnsdagspraktika>>
On 23/10 19:00 Chicago Hornsg 75jChicagoSwing på Chicago - Hornsgatan Ramblers>>
On 23/10 19:30 Spånga Folkang ö mSpånga FolkdansgilleAffe & Lennart
To 24/10 13:00 Uppsala Fyris Park4m 1gTorsdagsdansarnaSounders
To 24/10 13:00 Brommasalen Alvikm (g)Nya vännerRemix
To 24/10 13:00 Flen Föreningbsborgm (g)Pro BettnaLars Eriksson
To 24/10 19:00 Rotebro ArenagSollentuna GDFBriGoT
To 24/10 19:30 Hägerstensåsens MHp gPolskedansarnaPolskor från Malung>>
Fr 25/10 13:00 Boo FH, Orminge cm gBoo Folkets HusZethzons
Fr 25/10 13:00 Fältöverstenm (g)DansträffenBex
Fr 25/10 13:00 Brommasalen AlvikmAlviks KulturhusTomas & Co
Fr 25/10 13:00 Timmermansgårdenm (g)TimmermansgårdenBredängsgänget, fri entré>>
Fr 25/10 18:00 V-Dala Uppsalap gV-dala spelmanslagOktoberstämman - förstämma
Fr 25/10 18:45 G-borg Allégårdenp g öFolkmusikkaféetVågspel - fritt inträde>>
Fr 25/10 19:00 Hägerstensåsens MHpMälparingenBodapolskor med Bengt & Britt-Mari>>
Fr 25/10 19:00 Brommasalen Alvikm (g)FKC AlvikSounders>>
Fr 25/10 19:00 Dansvinden HuddingeeSmåfranskaDuo daviau + Småfranska>>
Fr 25/10 19:30 Chicago Hornsg 75tTango NorteFredagsmilonga>>
Fr 25/10 20:00 Hallunda Folkets HusmHallunda FHXplays>>
Fr 25/10 20:00 Uppsala Fyris ParkmFyris ParkCallinaz
Lö 26/10 12:00 Uppsala Konsert&Kongp gUplands SpelmansförbundOktoberstämman
Lö 26/10 19:00 BällstabergsskolanmVallentuna DansMannerz
Lö 26/10 20:00 Stallet Stallgatan 7eStallet Folk&VärldsmusikOctober Ceilidh
Lö 26/10 21:00 Chicago Hornsg 75jChicagoDuke Mcvoutys - Dj Duke Mcvouty
Sö 27/10 15:00 Brommasalen Alvikm jAlviks KulturhusSwing & Beat Big Band>>
Sö 27/10 16:30 Skeppsholmen fhskolap t e (gFolkmusikhusetBalfolk-Ceilidh, tango, tema bodapolska
Sö 27/10 17:00 Södertälje TrombonmSödertälje Kultur o FritDonnez
Sö 27/10 17:00 Skultuna-LagårnmSkultuna LagårnHighlights
Vecka 4428/10 - 3/11 2019
Må 28/10 10:00 Huddinge ABF4m 1gABF HuddingeWahlén & Segeblad>>
Må 28/10 19:00 Lignagatan 8tTango NorteMåndagspraktika>>
Må 28/10 20:00 Chicago Hornsg 75mChicagoTommy Löbel Swing Band
Ti 29/10 13:00 Brommasalen Alvik4m 1gSöderträffenCarlzons
Ti 29/10 19:00 Hallunda Folkets Hus2.5m 1gHallunda FHFernandoz
On 30/10 13:00 Lignagatan 8m (g)Trivselklubben KvarnenSätrabälgarna
On 30/10 18:00 Brommasalen AlviktTango NorteOnsdagspraktika>>
On 30/10 18:30 MidsommargårdenmSvennes DansklubbDj>>
On 30/10 19:00 Chicago Hornsg 75jChicagoSwing på Chicago>>
On 30/10 19:30 Spånga Folkang ö mSpånga FolkdansgilleTom & Co
To 31/10 13:00 Uppsala Fyris Park4m 1gTorsdagsdansarnaHolidays
To 31/10 13:00 Brommasalen Alvikm (g)Nya vännerLars Erikssons
To 31/10 19:00 Rotebro ArenagSollentuna GDFEdsbacka Spelmän
To 31/10 19:00 Epic StudiosjWanna DanceWest Coast Swing (Snow Preparty)>>
To 31/10 19:30 Hägerstensåsens MHpPolskedansarnaAllhelgonadans>>
Fr 1/11 13:00 Fältöverstenm (g)DansträffenIngez
Fr 1/11 13:00 Brommasalen AlvikmAlviks KulturhusSverre Carlsson>>
Fr 1/11 18:45 G-borg Allégårdenp gFolkmusikkaféetRim - konsert och dans>>
Fr 1/11 19:00 Brommasalen Alvikm (g)FKC AlvikBob Stevens>>
Fr 1/11 19:30 Odengatan 89jSw. Swing SocietyDans & Galej (preliminär)
Fr 1/11 20:00 Hallunda Folkets HusmHallunda FHSannex>>
Lö 2/11 19:00 Uppsala Fyris ParkmFyris ParkEngdahls
Lö 2/11 19:00 Vtuna Rosendalskolan2m 1gTuna GilleEdwings>>
Lö 2/11 21:00 Chicago Hornsg 75jChicagoC-Jam Juice Club - Dj C-Jam Crew
Sö 3/11 13:00 Tuben Munkforspl 45m gPRO FarstaTomas & Co
Sö 3/11 16:30 Skeppsholmen fhskolap t (g)FolkmusikhusetTangoträning, bakmes, Åtabakspolska
Sö 3/11 16:30 Hallunda FHö (g)Mälarhöjdens DansgilleJernbrukarna med Lelle - Novemberdansen>>
Sö 3/11 19:00 Epic StudiosjWanna DanceWest Coast Swing (Snow Sunday Social)>>
Vecka 454/11 - 10/11 2019
Må 4/11 10:00 Huddinge ABF4m 1gABF HuddingeWahlén & Segeblad>>
Må 4/11 19:00 Lignagatan 8tTango NorteMåndagspraktika>>
Må 4/11 20:00 Chicago Hornsg 75mChicagoWojtek Kvartett
Ti 5/11 13:00 Brommasalen Alvik4m 1gSöderträffenRemix
Ti 5/11 18:30 Stallet Stallgatan 7tStallet Folk&VärldsmusikMilonga Musical
Ti 5/11 19:00 Hallunda Folkets Hus2.5m 1gHallunda FHMats Bergmans
On 6/11 13:00 Lignagatan 8m (g)Trivselklubben KvarnenIngez
On 6/11 19:00 Chicago Hornsg 75jChicagoAlexander Brott & The Boys>>
On 6/11 19:00 Brommasalen AlviktTango NorteOnsdagspraktika>>
On 6/11 19:30 Spånga Folkang ö mSpånga FolkdansgilleAffe & Lennart
To 7/11 13:00 Uppsala Fyris Park4m 1gTorsdagsdansarnaChiquita
To 7/11 13:00 Brommasalen Alvikm (g)Nya vännerSandbergs
To 7/11 19:30 Hägerstensåsens MHpPolskedansarnaPolska från Klarälvdalen>>
Fr 8/11 13:00 Boo FH, Orminge cm gBoo Folkets HusWahlén & Segeblad
Fr 8/11 13:00 Fältöverstenm (g)DansträffenKenneth Hertz
Fr 8/11 13:00 Brommasalen AlvikmAlviks KulturhusIngez
Fr 8/11 18:45 G-borg Allégårdenp gFolkmusikkaféetNordic Fiddlers Bloc - konsert och dans>>
Fr 8/11 19:00 Hägerstensåsens MHpMälparingenPolska från Orsa med Lisa & Anders>>
Fr 8/11 19:00 Brommasalen Alvikm (g)FKC AlvikLövgrens>>
Fr 8/11 20:00 Uppsala Fyris ParkmFyris ParkSannex
Lö 9/11 18:00 Rotebro Arena1g 2mSollentuna GDFMatz Rogers
Lö 9/11 19:00 Uppsala Fyris ParkmFyris ParkLövgrens
Lö 9/11 19:00 Nalenm jNalens VännerArlanda Big Band + Hasse Lings
Lö 9/11 19:00 Vtuna RosendalskolanmVallentuna DansFoxkväll 19-22>>
Lö 9/11 21:00 Chicago Hornsg 75jChicagoElevfest - Tommy Löbel Swing Band
Sö 10/11 16:45 Skeppsholmen fhskolap e gFolkmusikhusetBarndans, Balfolk, vals, senpolska>>
Sö 10/11 17:00 Skultuna-LagårnmSkultuna LagårnCasanovas + Callinaz (non-stop)
Vecka 4611/11 - 17/11 2019
Må 11/11 10:00 Huddinge ABF4m 1gABF HuddingeWahlén & Segeblad>>
Må 11/11 19:00 Lignagatan 8tTango NorteMåndagspraktika>>
Må 11/11 20:00 Chicago Hornsg 75mChicagoOnly on a Monday
Ti 12/11 13:00 Brommasalen Alvik4m 1gSöderträffenLars Erikssons
Ti 12/11 19:00 Hallunda Folkets HusmHallunda FHEngdahls
On 13/11 13:00 Lignagatan 8m (g)Trivselklubben KvarnenPatrick Eklöf
On 13/11 18:30 MidsommargårdenmSvennes DansklubbDj>>
On 13/11 19:00 Chicago Hornsg 75jChicagoSwing på Chicago>>
On 13/11 19:00 Brommasalen AlviktTango NorteOnsdagspraktika>>
To 14/11 13:00 Uppsala Fyris Park4m 1gTorsdagsdansarnaSandins
To 14/11 13:00 Brommasalen Alvikm (g)Nya vännerIngez
To 14/11 19:00 Rotebro ArenagSollentuna GDFKollijox
To 14/11 19:30 Hägerstensåsens MHp gPolskedansarnaDanser från Föllinge>>
Fr 15/11 13:00 Fältöverstenm (g)DansträffenLeif Hermansson
Fr 15/11 13:00 Brommasalen AlvikmAlviks KulturhusPatrick Eklöf>>
Fr 15/11 18:45 G-borg Allégårdenp gFolkmusikkaféetStordanskväll>>
Fr 15/11 19:00 Hägerstensåsens MHpMälparingenFinnskogspols med Stina Malmberg>>
Fr 15/11 19:00 Brommasalen Alvikm (g)FKC AlvikMicke Ahlgrens>>
Fr 15/11 20:00 Hallunda Folkets HusmHallunda FHBlender>>
Lö 16/11 17:00 Täby Kvarntorpsgårdp gTäby spelmansgilleKonsert och dans>>
Lö 16/11 18:00 Jakobsberg folkhögsk1g 1mGDV JakobsbergLöpsjötorparns>>
Lö 16/11 18:30 Järna Gula Villanp gVarma FötterSpel- och danskväll>>
Lö 16/11 19:00 Uppsala Fyris ParkmFyris ParkMats Bergmans
Lö 16/11 19:00 Epic Studiosj mWanna DanceDanskväll, Wcs + Bugg/Fox>>
Lö 16/11 21:00 Chicago Hornsg 75jChicagoChicago Live - Swedish Swing Society
Sö 17/11 13:00 Tuben Munkforspl 45m gPRO FarstaKenneth & Annika
Sö 17/11 16:30 Skeppsholmen fhskolap ö (g)FolkmusikhusetDans f ungdom,menuett,slängpolska fläck
Sö 17/11 17:00 Södertälje TrombonmSödertälje Kultur o FritMatz Bladhs
Vecka 4718/11 - 24/11 2019
Må 18/11 10:00 Huddinge ABF4m 1gABF HuddingeWahlén & Segeblad>>
Må 18/11 19:30 VattmyraskolangGDV JakobsbergSvartlösa Spelmän>>
Må 18/11 20:00 Chicago Hornsg 75mChicagoOnly on a Monday
Ti 19/11 13:00 Brommasalen Alvik4m 1gSöderträffenBarraBazz
Ti 19/11 13:00 Täby Kvarntorpsgårdm (g)Seniordans i TäbyLars Erikssons
Ti 19/11 19:00 Hallunda Folkets Hus2.5m 1gHallunda FHMicke Ahlgrens
On 20/11 13:00 Lignagatan 8m (g)Trivselklubben KvarnenTomas & Co
On 20/11 19:00 Chicago Hornsg 75jChicagoSwing på Chicago>>
On 20/11 19:00 Brommasalen AlviktTango NorteOnsdagspraktika>>
On 20/11 19:30 Spånga Folkang ö mSpånga FolkdansgilleAffe & Lennart
To 21/11 13:00 Uppsala Fyris Park4m 1gTorsdagsdansarnaMicke Ahlgrens
To 21/11 13:00 Brommasalen Alvikm (g)Nya vännerLars Erikssons
To 21/11 13:00 Flen Föreningbsborgm (g)Pro BettnaTomas & Co
To 21/11 19:00 Rotebro ArenagSollentuna GDFHälsingebló
To 21/11 19:30 Hägerstensåsens MHpPolskedansarnaNåsföra och Flopolska>>
Fr 22/11 13:00 Boo FH, Orminge cm gBoo Folkets HusChrister Eklund
Fr 22/11 13:00 Fältöverstenm (g)DansträffenEklöfs
Fr 22/11 13:00 Brommasalen AlvikmAlviks KulturhusTomas & Co
Fr 22/11 13:00 Timmermansgårdenm (g)TimmermansgårdenBredängsgänget, fri entré>>
Fr 22/11 18:45 G-borg Allégårdenp g öFolkmusikkaféetVärldsmusiklinjen - fritt inträde>>
Fr 22/11 19:00 Hägerstensåsens MHpMälparingenBingsjöpolskor och Svingedans>>
Fr 22/11 19:00 Stallet Stallgatan 7p (g)Stallet Folk&VärldsmusikEmma & Ellika>>
Fr 22/11 19:00 Brommasalen Alvikm (g)FKC AlvikSkåningarna>>
Fr 22/11 20:00 Hallunda Folkets HusmHallunda FHExcess>>
Fr 22/11 20:00 Uppsala Fyris ParkmFyris ParkBlender
Lö 23/11 19:00 Uppsala Fyris ParkmFyris ParkMatz Bladhs
Lö 23/11 19:00 Vtuna Rosendalskolan2m 1gTuna GilleHolens>>
Lö 23/11 21:00 Chicago Hornsg 75jChicagoDuke Mcvoutys
Sö 24/11 15:00 Brommasalen Alvikm jAlviks KulturhusBlåsette Big Band>>
Sö 24/11 16:30 Skeppsholmen fhskolap e t (gFolkmusikhusetBalfolk-Ceilidh, tango, bodapolska
Sö 24/11 17:00 Skultuna-LagårnmSkultuna LagårnExpanders
Vecka 4825/11 - 1/12 2019
Må 25/11 10:00 Huddinge ABF4m 1gABF HuddingeWahlén & Segeblad>>
Må 25/11 19:00 Lignagatan 8tTango NorteMåndagspraktika>>
Må 25/11 19:30 VattmyraskolangGDV JakobsbergBriGoT>>
Må 25/11 20:00 Chicago Hornsg 75mChicagoTommy Löbel Swing Band
Ti 26/11 13:00 Brommasalen Alvik4m 1gSöderträffenKjell Dahls
Ti 26/11 19:00 Hallunda Folkets Hus2.5m 1gHallunda FHLövgrens
On 27/11 13:00 Lignagatan 8m (g)Trivselklubben KvarnenZethzons Trio
On 27/11 18:30 MidsommargårdenmSvennes DansklubbDj>>
On 27/11 19:00 Chicago Hornsg 75jChicagoSwing på Chicago>>
On 27/11 19:00 Brommasalen AlviktTango NorteOnsdagspraktika>>
On 27/11 19:30 Spånga Folkang ö mSpånga FolkdansgilleTom & Co
To 28/11 13:00 Uppsala Fyris Park4m 1gTorsdagsdansarnaEngdahls
To 28/11 13:00 Brommasalen Alvikm (g)Nya vännerLöpsjötorparns
To 28/11 19:30 Hägerstensåsens MHpPolskedansarnaHamburgska>>
Fr 29/11 13:00 Fältöverstenm (g)DansträffenTomas & Co
Fr 29/11 13:00 Brommasalen AlvikmAlviks KulturhusOrkester ej bestämd>>
Fr 29/11 18:00 G-borg Allégårdenp gFolkmusikkaféetSpel- och danskväll - fritt inträde>>
Fr 29/11 19:00 Hägerstensåsens MHpMälparingenDanser från Ragunda & Stugun>>
Fr 29/11 19:00 Brommasalen Alvikm (g)FKC AlvikChiquita>>
Fr 29/11 20:00 Hallunda Folkets HusmHallunda FHPer-Håkans>>
Lö 30/11 18:00 Rotebro Arena1.5m 1gSollentuna GDFHolens
Lö 30/11 19:00 Uppsala Fyris ParkmFyris ParkDonnez
Lö 30/11 20:00 MälarsalenmMälarsalenCallinaz (kursavslutningsfest)>>
Lö 30/11 21:00 Chicago Hornsg 75jChicagoSyltklubben
Sö 1/12 13:00 Tuben Munkforspl 45m gPRO FarstaZethzons Trio
Sö 1/12 16:30 Skeppsholmen fhskolap t gFolkmusikhusetTangoträning, schottis, bondpolska
Vecka 492/12 - 8/12 2019
Må 2/12 10:00 Huddinge ABF4m 1gABF HuddingeWahlén & Segeblad>>
Må 2/12 19:00 Lignagatan 8tTango NorteMåndagspraktika>>
Må 2/12 19:30 VattmyraskolangGDV JakobsbergBro Låtgille>>
Må 2/12 20:00 Chicago Hornsg 75mChicagoJambalaya
Ti 3/12 13:00 Brommasalen Alvik4m 1gSöderträffenLeif Hermanssons
Ti 3/12 18:30 Stallet Stallgatan 7tStallet Folk&VärldsmusikMilonga Musical
Ti 3/12 19:00 Hallunda Folkets HusmHallunda FHSkåningarna
On 4/12 13:00 Lignagatan 8m (g)Trivselklubben KvarnenLars Eriksson
On 4/12 18:00 Brommasalen AlviktTango NorteOnsdagspraktika>>
On 4/12 18:30 MidsommargårdenmSvennes DansklubbDj>>
On 4/12 19:00 Chicago Hornsg 75jChicagoSwing på Chicago>>
On 4/12 19:30 Spånga Folkang ö mSpånga FolkdansgilleAffe & Lennart
To 5/12 13:00 Uppsala Fyris Park4m 1gTorsdagsdansarnaSkåningarna
To 5/12 13:00 Brommasalen Alvikm (g)Nya vännerTomaz & Co
To 5/12 19:00 Rotebro ArenagSollentuna GDFDurlaget
To 5/12 19:30 Hägerstensåsens MHpPolskedansarnaKonsert & danskväll 19.30-22.00>>
Fr 6/12 13:00 Boo FH, Orminge cm gBoo Folkets HusTomas & Co
Fr 6/12 13:00 Fältöverstenm (g)DansträffenZethzons Trio
Fr 6/12 13:00 Brommasalen AlvikmAlviks KulturhusSverre Carlsson
Fr 6/12 18:45 G-borg Allégårdenp gFolkmusikkaféetLena Jonsson,Laura Cortese &Natalie Hass>>
Fr 6/12 19:00 Hägerstensåsens MHpMälparingenDanskväll med Stockholms Spelmanslag>>
Fr 6/12 19:00 Brommasalen Alvikm (g)FKC AlvikMats Bergmans>>
Fr 6/12 20:00 Uppsala Fyris ParkmFyris ParkExpanders
Fr 6/12 20:00 Stallet Stallgatan 7p gStallet Folk&VärldsmusikRydvall & Mjelva - konsert & dans>>
Lö 7/12 18:00 Ekskogens bygdegårdp (g)Michael LöfrothSpel och dans
Lö 7/12 18:00 Jakobsberg folkhögsk1g 1mGDV JakobsbergGideons>>
Lö 7/12 19:00 Nalenm jNalens VännerSwing That Music + Johan Setterlind
Lö 7/12 19:00 Epic Studiosj mWanna DanceDanskväll, Wcs + Bugg/Fox>>
Lö 7/12 20:00 Stallet Stallgatan 7eStallet Folk&VärldsmusikChristmas Ceilidh
Lö 7/12 21:00 Chicago Hornsg 75jChicagoClub Hot-Cha
Sö 8/12 16:45 Skeppsholmen fhskolap e gFolkmusikhusetBarndans, Balfolk, vals, Elverumspols>>
Sö 8/12 17:00 Södertälje TrombonmSödertälje Kultur o FritMicke Ahlgrens
Vecka 509/12 - 15/12 2019
Må 9/12 10:00 Huddinge ABF4m 1gABF HuddingeWahlén & Segeblad>>
Må 9/12 19:00 Lignagatan 8tTango NorteMåndagspraktika>>
Må 9/12 19:30 VattmyraskolangGDV JakobsbergHälsingebló>>
Må 9/12 20:00 Chicago Hornsg 75mChicagoOnly on a Monday
Ti 10/12 13:00 Brommasalen Alvik4m 1gSöderträffenTomaz & Co
Ti 10/12 19:00 Hallunda Folkets Hus2.5m 1gHallunda FHJive
On 11/12 13:00 Lignagatan 8m (g)Trivselklubben KvarnenWahlén & Segeblad
On 11/12 18:00 Brommasalen AlviktTango NorteOnsdagspraktika>>
On 11/12 19:00 Chicago Hornsg 75jChicagoSwing på Chicago>>
To 12/12 13:00 Uppsala Fyris Park4m 1gTorsdagsdansarnaFernandoz
To 12/12 13:00 Brommasalen Alvikm (g)Nya vännerPatrick Eklöfs
To 12/12 19:00 Rotebro ArenagSollentuna GDFBro Låtgille
Fr 13/12 13:00 Fältöverstenm (g)DansträffenLars Eriksson
Fr 13/12 13:00 Brommasalen AlvikmAlviks KulturhusKjell Dahls>>
Fr 13/12 18:45 G-borg Allégårdenp gFolkmusikkaféetKören Ymna och dansspel med Mia Marin>>
Fr 13/12 19:00 Brommasalen Alvikm (g)FKC AlvikHedins>>
Fr 13/12 20:00 Skeppsholmen fhskolap gFolkmusikhusetLuciatåg + dans till midnatt
Fr 13/12 20:00 Hallunda Folkets HusmHallunda FHCasanovas>>
Lö 14/12 18:30 Järna Gula Villanp gVarma FötterSpel- och danskväll>>
Lö 14/12 21:00 Chicago Hornsg 75jChicagoElevfest
Sö 15/12 13:00 Tuben Munkforspl 45m gPRO FarstaHappy Tunes
Sö 15/12 16:30 Skeppsholmen fhskolap (g)FolkmusikhusetDans f ungdom,frammes,gammelpols Fölling
Vecka 5116/12 - 22/12 2019
Må 16/12 19:30 VattmyraskolangGDV JakobsbergKollijox>>
Må 16/12 20:00 Chicago Hornsg 75mChicagoWojtek Kvartett
Ti 17/12 13:00 Brommasalen Alvik4m 1gSöderträffenPatrick Eklöfs
On 18/12 18:00 Brommasalen AlviktTango NorteOnsdagspraktika>>
On 18/12 19:00 Chicago Hornsg 75jChicagoSwing på Chicago>>
To 19/12 13:00 Brommasalen Alvikm (g)Nya vännerCarlssons
To 19/12 13:00 Flen Föreningbsborgm (g)Pro BettnaLennartz
Fr 20/12 19:00 Brommasalen Alvikm (g)FKC AlvikHolens>>
Sö 22/12 18:00 Skeppsholmen fhskolap gFolkmusikhusetProgram ej klart
Vecka 5223/12 - 29/12 2019
To 26/12 17:00 Vtuna Rosendalskolan2m 1gTuna GilleHenkes>>
To 26/12 17:00 Södertälje TrombonmSödertälje Kultur o FritMartinez
To 26/12 18:00 Skeppsholmen fhskolap gFolkmusikhusetAnnandagsbal för medlemmar med familjer
To 26/12 19:30 Brommasalen Alvikm (g)FKC AlvikGideons (Annandag jul)
Lö 28/12 18:00 Jakobsberg folkhögsk1g 1mGDV JakobsbergJonnys>>
Sö 29/12 18:00 Skeppsholmen fhskolap gFolkmusikhuset?, Orsapolska
Vecka 026/1 - 12/1 2020
Må 6/1 16:30 Skeppsholmen fhskolap t gFolkmusikhusetTangoträning, schottis, Bingsjöpolska
Må 6/1 17:00 Södertälje TrombonmSödertälje Kultur o FritDonnez
Sö 12/1 16:45 Skeppsholmen fhskolap e gFolkmusikhusetBarndans,balfolk,hambo,Rättvikspolska
Vecka 0313/1 - 19/1 2020
Lö 18/1 13:00 Fjällenskolan Viksjög pJärfälla SpelmänMidvinterstämman 2020
Sö 19/1 16:30 Skeppsholmen fhskolap ö (g)FolkmusikhusetDans f ungdom,menuett,slängpolska fläck
Vecka 0420/1 - 26/1 2020
Sö 26/1 16:30 Skeppsholmen fhskolap e t (gFolkmusikhusetBalfolk-Ceilidh, tango, bondpolska

Antal: 249/249
Vill du lägga till ny dans? Läs mera här

Innehåll